mavric.co.il

ריצוף וחיפוי בשיש - המדריך השלם


 

 

שישריצוף שיש הוא אלמנט חובה בכל בית חדש, מיד נראה מה עושים ב

 

בתים ישנים שדורשים להתחדש

 

ריצוף וחיפוי חללים בשיש ממשיכים להיות אלמנט אופנתי מארסנל עיצוב הפנים בכל מקום, ובהתאם לכך גם זוכים ללא מעט שבחים מצדם של מקצועני עולם העיצוב. במאמר הבא נפרט את הפן הטכני של ריצוף שיש, כולל עלויות, איזה סוגים של שיש להעדיף, ועוד.

 


בין ריצוף לחיפוי

 

 

ריצוף וחיפוי הן שתי טכניקות שונות בתכלית, אם כי בסופו של דבר מדובר בכיסוי משטח בסוג מסויים של חומר בשני המקרים.

ההבדל הראשון הוא בדרישות העבודה: הכוחות הפועלים על המרצפת שונים לגמרי במקרה של ריצוף וחיפוי. משטחי ריצוף מקבלים כמות גבוהה של כוחות דחיסה (היינו כוחות הבאים מלמעלה) וכמות פחותה יחסית של כוחות גזירה (כוחות מן הצד).

 

לעומת זאת חיפוי מקבל הרבה פחות כוחות בסך הכל (כיוון שבדרך כלל אין בני הבית הולכים על הקירות), ורוב הכוחות הם כוחות גזירה של משקל המרצפת והמרצפות שמעליה.

ההבדל השני, הנובע למעשה מן ההבדל הראשון, הוא סוג החומרים: בעוד שמרצפות לריצוף בשיש הן מרצפות עבות יותר (3-15 מ"מ) וגדולות יחסית (ליצירת מראה מרווח יותר), מרצפות לחיפוי נוטות להיות דקות (עד 7 מ"מ) וקטנות יותר.

ההבדל בעובי מתורגם להבדל בעמידות (שנרצה שתהיה גדולה יותר בריצוף) ובצורך להדבקה (שנרצה שיהיה קטן יותר במקרה של חיפוי), ולכן גורם להבדל השלישי בין השנים: טכניקת ההנחה.

בכל מקרה קיימות כמה אופציות לגבי הבסיס (חול או מרצפות במקרה של ריצוף, טיט או קיר מוכן במקרה של חיפוי) ודרך ההנחה (הדבקה, דפיקה וכו'), אולם ככלל איכות הדבק חשובה עוד יותר במקרה של חיפוי, ואילו בריצוף חשובה מאוד איכות הבסיס.


עלות הביצוע

אף שניתן בהחלט להזמין את החומרים פרטנית (משתלם במיוחד אם חומרי ריצוף וחיפוי אלה הינם נדירים או קשים במיוחד להשגה), חשוב להוסיף בחישוב לא רק את המחיר למ"ר, אלא גם את עלות ההספקה.

כיוון שכך, ובגלל שקבלני ריצוף וחיפוי רבים נהנים מקשרים והנחות סיטונאיות, לעיתים משתלם יותר להכליל את מחיר חומרי הגלם במחיר העבודה הגלובלי, המחושב בדרך כלל למ"ר. בכל מקרה, בין אם אתם מביאים את המרצפות או הקבלן, חשוב מאוד לשמור לפחות 4-10 מ"ר נוספים של אותן המרצפות בצד: במיוחד כאשר מדובר על
שיש טבעי (אבל גם שיש מלאכותי במידה פחותה) הצבע והמרקם משתנים עם הזמן, ולכן לא תוכלו למצא מרצפות זהות לחלוטין (מה גם שאין כל ערובה שהיצרן ימשיך לשווק אותן בעתיד).

כיוון ששיש הוא חומר שביר, עם הזמן יתכן וחלק מן המרצפות תתבלנה, ועל מנת להחליף את המרצפת הפגועה תוכלו להשתמש במלאי ששמרתם בצד. עלות ההנחה (כולל חומרים והשטחה) על רצפת חול או מרצפות עומדת על 50-200 ש"ח למ"ר, ואותו טווח המחירים תקף גם לגבי עבודות חיפוי בדרך כלל.

 28/11/2012    המאמר עודכן בתאריך 13/09/2012    mavric.co.il
פורום שיש

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mavric.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 mavric.co.il כל הזכויות שמורות
אתר שיש מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השיש
מעוניינים לעשות ריצוף שיש ? יש לנו הצעות מעולות החודש
אנחנו עובדים עם חברות שיש מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!