mavric.co.il

חידוש שיש - מחדשים וחוסכיםשיש הוא אמנם חומר גלם מאוד אסתטי ונאה, אך הוא גם חומר גלם עדין שיש לדעת לטפל בו.
חוסר המודעות של הלקוחות לנושא תחזוק השיש שלהם, היא זו שגורמת להם להחליף את השיש ולשפץ את הבית בתדירות גבוהה מדי, מבלי שיהיה בכך צורךריצוף שיש וחיפוי הפכו למצרך מבוקש בבתים בישראל הודות לקונוטציות היוקרתיות שניתן לייחס להם. כתוצאה מכך ניתן לראות ריצוף וחיפוי שיש בכיורים, בחדרי האמבטיות והשירותים, במטבחים וברצפות.

היות ומדובר בחומר טבעי, השיש נוטה להישחק עם הזמן ולאבד ממראהו הרענן. אם כן, באילו פעולות יש לנקוט על מנת לשמור על השיש במראה חדש ורענן?


איך שומרים על השיש?

עוד לפני שנעסוק בסוגיית חידוש שיש, חשוב שנתרכז בטיפול שנועד למנוע את החמרת מצבו. עבודות שיש הן אינן זולות ולכן כדי לשמר את המראה היוקרתי שלהן לאורך זמן, חשוב להקפיד על הפעולות הבאות (שימו לב שהפעולות מתייחסות לעבודות ריצוף וחיפוי כאחד):

  • יש להימנע מלעשות שימוש בחומרים בעלי ריכוז גבוה של חומצתיות שעשויים למעשה 'לכרסם' את השכבה העליונה של השיש.
  • יש להעביר אחת לפרק זמן קבוע מטלית לחה על השיש ולעשות שימוש אך ורק בחומרים הייעודיים לחומר זה.
  • יש למרוח את השיש בסילר בדיוק באותו אופן שבו עושים שטיפת רצפה רגילה. תפקידו של הסילר הוא להחזיר לשיש את הברק שהוא נוטה לאבד עם הזמן.
  • יש להימנע מגרירת רהיטים כבדים על גבי השיש. פתרון ביניים יהיה להתקין רגליות סיליקון על גבי הרהיטים כדי למנוע את שחיקת השיש.
  • יש להקפיד לטאטא את רצפת השיש לפחות פעמיים בשבוע
  • בעת שטיפת רצפת השיש, מומלץ שלא להציפה במים, שכן המים יכולים לגרום לפתיחת גידים.
חידוש שיש
חידוש במקום שחיקה

מי שמקפיד על כל השלבים שהזכרנו, יכול כמובן לצמצם את שחיקת השיש אך הוא אינו יכול למנוע אותה לגמרי, שכן זהו טבעו של החומר.

לכן, אחת לכמה שנים, יש לבצע חידוש שיש. חידוש שיש ניתן לבצע בשני רבדים, והבחירה בשיטת הטיפול המתאימה תלויה במצבו של השיש.


חידוש באמצעות פוליש

עבודות שיש המבוססות על הברקות פוליש מיועדות למרצפות שיש שפגועות במידה בינונית, כלומר הברק של השיש דהה וישנם גם כתמים שלא קיבלו התייחסות ברגע האמת כמו למשל כתמי תבלינים, כתמי יין או שמן. במקרה כזה טיפול באמצעות סילר בלבד לא יספיק אלא יש דורש בביצוע עבודות שיש מעט רציניות יותר.

בדיוק לשם כך קיימת הברקת פוליש: תפקידהלהבריק מחדש את השיש ולהעניק מראה מחודש למרצפות. על הברקת הפוליש יש לחזור אחת לשנתיים ועלותה עומדת בממוצע על כ-60 ש"ח עבור כל מ"ר.

כדי לטפל בכתמים שמופיעים על גבי השיש, ניתן לרכוש חומרים ייעודיים תוצרת איטליה שיכולים להעלים כתמים בסדר גודל בינוני. כמובן שחשוב לשים לב שבחומרי הניקוי לא קיימת נוכחות של חומרים חומציים העשויים להסב נזק לשיש אלא מדובר בחומרים המיועדים לניקיון השיש.


חידוש שיש באמצעות ליטוש

ישנם מקרים שבהם השיש מוזנח מאוד וכתוצאה מכך הוא לא רק דהוי אלא גם שרוט ומלא כתמים. במקרה כזה, לא חשוב כמה ננסה להבריק את שכבת השיש העליונה- המצב ישאר זהה. במקרים כאלה, אין טעם לנסות להתמודד עם מרצפות השיש באופן עצמאי אלא יש לפנות לאנשי מקצוע שיבצעו עבודות ליטוש שיש.

במסגרת הליטוש מסירים בין מ"מ לשני מ"מ של שכבת השיש הפגומה. יתרון נוסף של הליטוש הוא ביכולתו ליישר מרצפות שאינן אחידות. הליטוש חושף את שכבת השיש שלא נחשפה לסביבה וכך מתקבל מראה מבריק של מרצפות חדשות.

על ליטוש השיש מקובל לחזור אחת לשלוש שנים, רצוי לפני צביעת הבית שכן מדובר בעבודה מלכלכ. עלות העבודה עומדת בממוצע על 70-80 ש"ח למ"ר, הכוללת בנוסף לליטוש גם הברקה קריסטלית והנחת סילר בסיום מלאכת הליטוש.


העלות הסופית של פעולות הליטוש וההברקה לא נקבעות רק בהתאם לגודל משטח העבודה אלא גם לגבי חומרת מצבו, כאשר גידים פתוחים וכתמי חלודה למשל, עשויים לייקר את העלות הסופית
25/09/2013    המאמר עודכן בתאריך 13/09/2012    mavric.co.il
פורום שיש

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mavric.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 mavric.co.il כל הזכויות שמורות
אתר שיש מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום השיש
מעוניינים לעשות עבודות שיש ? נציג מחכה לשיחתכם כרגע
אנחנו עובדים עם חברות שיש מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!